1-7 Bar Monofaze Basınç Şalterleri

1-7 Bar Monofaze Basınç Şalterleri


Basınç şalteri hava, sıvı ve gazların basınç kontrolünde kullanılan cihazlardır. Pompa, hidrofor ve kompresör sistemlerinde ayarlanmış olan basınç aralıklarında sistemin otomatik olarak çalışmasını ve durdurulmasını sağlar. 1-7 Bar basınç şalteri minimum 1 Bar diferansiyel (Çalışma aralığı) ve maksimum 4 Bar diferansiyel (Çalışma aralığı) olarak ayarlanabilir. Örneğin 1-7 Bar basınç şalterini minimum (1 Bar – 2 Bar) veya (6 Bar – 7 Bar) ayarlayabileceğiniz gibi, maksimum  (1 Bar – 5 Bar) veya (3 Bar – 7 Bar) olarak da ayarlayabilirsiniz. Fabrika çıkış ayarları 2 Bar çalıştırma basıncı ile 4 Bar durdurma basıncı aralığındadır.

AYARLAMA ÖRNEKLERİ :

Üründe büyük yay ve küçük yay olmak üzere iki adet ayar yayı bulunmaktadır. Bunlardan küçük yay çalışma aralığının arttırılmasında veya düşürülmesinde, Büyük yay ise durdurma basıncının arttırılmasında veya düşürülmesinde kullanılmaktadır.

1-7 Bar ürünü satın aldığınızda, 2-4 bar fabrika ayarı ile almış olacaksınız.

a)      Eğer çalışma aralığını yükseltmek istiyorsanız, küçük yaya ait somunu 8 derin lokma veya 8 açık ağız anahtar ile saat yönünde sıkmanız gerekmektedir. Siz bu işlemi yaptığınızda basınç şalteri ayarlarını 2 bar çalıştırma basıncı sabit kalacak ve 4 Bar olan durdurma basıncını yukarı doğru (4+)  yükseltmiş olursunuz. Çalışma aralığını düşürmek için ise bu işlemin tersini uygulamanız gerekmektedir.

b)      Eğer satın aldığınız 1-7 Bar basınç şalterine, 4 Bar – 6 Bar ayarını yapmak istiyorsanız; yapmanız gereken tek şey, 2 bar çalışma aralığı fabrika tarafından ayarlanmış olduğundan büyük yaya ait somunu  8 derin lokma veya 8 açık ağız anahtar ile saat yönünde sıkmanız olacaktır.

NOT: Lütfen basınç şalterinin elektrik bağlantısını yetkili ve ehliyetli servislere yaptırınız.

 

 

 


Kategorideki Diğer Ürünler